Pri príležitosti ich novembrového vystúpenia v klube Fuga sme vyspovedali Kiril-a a SubMarine-a. Povedali nám o sebe pár zaujímavých informácií, viac si prečítaš v článku nižšie.

Kiril

Ahoj Kiril. Ďakujem ti, že si si na nás našiel čas, ako sa darí?

Ahoj! V prvom rade by som sa chcel poďakovať za rozhovor. Mám sa fajn a momentálne oddychujem.

Aké bolo tvoje leto?

Počas leta som sa zameral hlavne na tvorbu novej hudby a na mesiac som si zobral dovolenku a niečo pocestoval.

Tvoja produkcia v poslednej dobe získala väčšiu pozornosť, kedy a ako začala tvoja producentská cesta?

Všetko sa začalo, keď som mal asi 13 rokov a začal som skúmať svet hudobnej produkcie tvorením vlastných hip – hopových beatov. Po tomto období som sa dostal do sveta drum & bass a okolo roku 2010 som sa rozhodol, že sa pokúsim vytvoriť si vlastné skladby. Prvý oficiálny release som mal v roku 2013.

Máš celkom všestranný štýl tvorby. V tvojej diskografií nájdeme niektoré trochu experimentálnejšie veci, ale aj temné rollery. Ako vnímaš svoje skladby? Snažíš sa mať svoj vlastný štýl?

Nikdy som nenasledoval nejakú schému alebo niečo podobné. Záleží na období v akom som a ako sa cítim v danej chvíli. Áno, robil som experimentálnejšie veci, teraz som viac zameraný na rollery. Tiež som sa snažil pred pár rokmi robiť nejaké techno veci, nikdy som ich nevydal a asi ani nevydám :D. Myslím si, že tvoj štýl sa vytvaruje postupom času a nabratými skúsenosťami. 

EP na labeli ako Critical  je veľkým úspechom pre každého drum & bass producenta, už si tam vydal dve takéto EP. Aké to je pracovať na skladbách pre jeden z najlepších labelov na scéne? Musia byť naozaj vyberaví, že?

Je to veľká česť robiť s vydavateľstvom ako je Critical. Sníval som o tom, že tam niečo vydám, odkedy som začal produkovať. Áno, určite sú vyberaví. Veď musia držať svoj label na určitej úrovni. Vždy som sa cítil veľmi nervózny pred tým, ako som im niečo poslal, no teraz však nechcem vystrašiť niekoho, kto bude posielať svoje demá veľkým labelom. Moja jediná rada je, aby si bol sebakritický a neposielal im každú skladbu, ktorú si vytvoril, ale len tie najlepšie veci. Prvý dojem, ktorý urobíš, je rozhodujúci.

Môžeš nám odhaliť niečo o tvojich budúcich plánoch z producentského hľadiska? 

Áno, mám pripravovaný release na labeli od Ulterior Motive, Guidance v novembri – Boxes EP. A práve teraz pracujem na novej hudbe, ale zatiaľ nemôžem odhaliť žiadne detaily;).

Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor a vidíme sa už3. novembra vo Fuge!

SubMarine

SubMarine

Ahoj Jonas, ďakujem ti, že si si našiel čas na moje otázky. Ako by si sa predstavili ľudom, čo ťa nepoznajú?

V prvom rade ďakujem za rozhovor. Volám sa Jonas aka SubMarine, som z Nemecka a od 6 rokov sa venujem produkovaniu hudby. Ako SubMarine produkujem hlavne drum & bass, ale som ovplyvnený množstvom hudby ako napríklad Modern Soul, Classic, Grime, Synthwave, Experimental alebo Ambient. Mám tiež 2 bočné projekty, ale zatiaľ žiadne releasy 🙂

Si z Nemecka, čo nie  je typická drum & bass-ová krajina. Ako si sa dopracoval k tomuto žánru?

Nemecko je všeobecne známe pre svoje dobré párties a je tu celkom veľká “scéna”. Konkrétne Kolín nad Rýnom, kde som vyrastal a stále žijem, je známa svojimi drum & bass akciami.
Môj prvý kontakt s drum & bass-om bolo 8 rokov dozadu  (bolo mi 16 rokov), keď som sa ešte venoval skateboardingu a moji kamaráti ma priviedli do podzemného skladu – Jungle rave. Strašne sa mi to tam páčilo a začal som nasávať tú atmosféru takmer okamžite.

Už od svojho prvého releasu v roku 2013 sa venuješ tej temnejšej stránke drum & bass-u, vidíš tu nejaký pokrok? Mal si nejakých mentorov?

Našťastie je obrovský rozdiel medzi rokom 2013 a rokom 2018. Každý jednotlivý projekt, na ktorom som pracoval, ma posunul ďalej v oblasti produkcie. Môj mentor je určite YouTube, ale Ken aka Bukez Finezt mi ukázal pár rád v FL Studio.

1985 Music je pomerne veľké meno na drum & bass scéne, aké je to tvoriť hudbu pre Alix-a Perez-a?

Vlastne je to najlepšia vec, čo sa mi kedy stala… Alix je pre mňa veľkou inšpiráciou pri tvorení hudby a tiež osobnostne dobrý človek, ktorý je mojou dôležitou súčasťou.

Aké sú tvoje plány do budúcna? Dúfam, že čoskoro budeme počuť viac tvojich skladieb!

Teraz mi toho vyjde strašne veľa. V súčasnosti taktiež pracujem na troch EP a veľa kolaboch.

Čo môžu návštevníci čakať od tvojho setu?

Môžu očakávať všestranný set. Máte sa na čo tešiť 😀

Týmto ďakujeme chalanom za rozhovor a nezabudnite ich podporiť na ich sociálnych sieťach KirilSubMarine . Vidíme sa už 3. novembra vo Fuge, pridaj sa na akciu a buď informovaný o najnovších udalostiach.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *