Úspešnosť akcie sa nie vždy riadi podľa počtu predaných vstupeniek. Dokazuje to tohtoročné Liquicity 2018 v klube MMC.

Už počas konania akcie začali ľudia zaplavovať oficiálnu stránku udalosti ich negatívnymi komentármi a skúsenosťami. Spoločne sa v tomto článku pozrieme na časté nedostatky a zároveň sme aj kontaktovali organizátora akcie , aby sa mohol na zmieňované nedostatky vyjadriť.

Kapacita

Najväčším nedostatkom tejto akcie bolo podľa viacerých vyjadrení spojenie malého priestoru a množstva ľudí , Aj keď majitelia klubu uvádzajú kapacitu, podľa ktorej sa riadi promotér, toto číslo treba brať s rezervou. To promotér podľa jeho vyjadrenia aj urobil a výsledná kapacita klubu bola o 200 menej ako uvádza majiteľ klubu (čiže kapacita klubu prekročená nebola a dokonca bola aj poddimenzovaná).

To samozrejme nemení nič na fakte, žeľudia sa na akcií nepríjemne tlačili čo v konečnom dôsledku zhoršoval aj fakt, že sa potom zatvorila aj terasa.

Terasa sa nezatvorila len tak, ale ľudia čo na terase boli, robili bordel a podľa promotéra odtiaľ hádzali veci (a vraj aj stoličku). Aj keď mal byť vstup zo začiatku len jednorázový, promotérovi sa podarilo po zatvorení terasy dohodnúť s majiteľom klubu, aby vstup nakoniec nebol jednorázový a aby si sa mohol voľne pohybovať von a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Teplo a ventilácia

Keď sa nahrnie niekoľko stoviek tancujúcich ľudí do malej miestnosti, začne tam byť teplo a je potrebná ventilácia, ktorá by dodávala čerstvý vzduch do klubu. No táto ventilácia v klube MMC nefungovala tak ako mala  a preto sa veľa ľudí sťažovalo na neznesiteľné teplo, čo v horších prípadoch môže vyústiť až do zdravotných komplikácií.

SBS

Aj keď mali organizátori zabezpečenú svoju vlastnú SBS, musela tam byť aj SBS z klubu a tak teda nechýbali sťažnosti na SBS. Podľa všetkého nastala aj chyba v komunikácií medzi organizátormi a SBS, kedže SBS-kári nechceli približne do jedenástej večerpúšťať ľudí na schody.

Hudba

Myslím si, že mi dáte za pravdu ak poviem, že od Liquicity eventu čakáme, že nám zahrajú liquid drum & bass, úplne to tak ale nebolo. NCT & Edlan si svojou selekciou podľa Adama úplne pomýlili stage. No svojim setom to aspoň zachránili iní vystupujúci.

V neskorších hodinách sa ľudia sťažovali aj nazlý zvuk. Zvukár podľa Stana neskôr odišiel a nebol tam nikto, kto by korigoval zvuk. DJ-i to potom shlasitosťou preháňali, čo malo za následok, že zvuk bol skreslený a samozrejme hlučný.

Priekupníctvo s lístkami

Ďalší problém nepriamo spojený so samotnou akciou, bolpredaj lístkov, keď sa akcia vypredala. Niektorí  jedinci predávali svoje lístky za prehnané sumy alebo robili aukcie.

Nie len negatíva

Negatív bolo dosť, poďme sa pozrieť na pozitíva samotnej akcie. Keď si článok spätne pozriete, zistíte, že s takmer všetkými negatívami organizátor nemohol nič robiť a z hľadiska organizácie by sa dal event označiť za zvládnutý.

Bohužiaľ klub v ktorom sa táto akcia robila, nie je úplne vhodný na takýto event. A aj keď bol event vypredaný, treba pochváliť organizátorov za to, že pri baroch sa takmer vôbec nečakalo, ceny boli na takýto event viac než pozitívne a cez vstup ste prešli ako nič.

Od vypredaného eventu jednoducho treba čakať, že sa tam budú ľudia tlačiť o niečo viac . Festivalová sezóna nám skončila a treba si znova zvykať na stiesnenejšie podmienky klubov.

Celé to uzavrieme tak, že jednoducho ľudia sa bavili, tancovali a z celej akcie išiel dobrý vibe, čo povedali aj samotný ľudia z Liquicity.

Ako to zlepšiť?

Kedže očividne záujem o akciu je vysoký, organizátori by mali porozmýšlať nad presunom do iných, kapacitne väčších priestorov – napríklad Refinery Gallery v ktorom sa bude tento rok konať aj Let it Roll on Tour, ktorú organizuje Trident.

Čo sa týka samotného predaju lístkov, tak napríklad festivalSun and Bass to má vyriešené tak, že keď chce niekto predať svoj lístok, môže to urobiť iba elektronicky za cenu daného lístka a poplatku približne 5€. Presun na takýto systém by vyriešil problém vysokých cien lístkov po vypredaní akcie.

Na záver

Oceňujeme prácu organizátorov, pretože na evente sa museli nepochybne veľa nabehať. Článok preto netreba brať ako bezbožný hate, ale skôr konštruktívnu kritiku, aby mohlo byťLiquicity 2019 event ako sa patrí!

Vyjadrenie od organizátora

Článok sme, ako sme spomínali aj vyššie, poslali organizátorom udalosti, aby sa mohli vyjadriť na avizované negatíva.

Chceli by sme sa vám všetkým poďakovať za skvelú atmosféru a príjemné ohlasy, ktorými zapĺňate našu schránku. Veľmi nás to teší a vďaka vám sme aj my nasali ten úžasný vibe.
Rovnako vám ale chceme povedať, že aj nás mrzia nedostatky a sme radi, že ste nám o nich povedali. Vieme, že priestor a niektoré podmienky v ňom neboli pre tento druh akcie postačujúce a sklamali aj nás. Popracujeme na nich a v budúcnosti zvážime aj iné priestory, no v danej situácii bola voľba tohto klubu spoločným rozhodnutím s Liquicity. Keďže sa na Slovensku tento event neorganizoval dva roky, nebolo možné predpokladať, aká bude účasť.

Aj napriek tomu, že si nedostatky na tomto evente uvedomujeme, by sme vás chceli ubezpečiť, že sme z našej strany urobili maximum pre to, aby ste si akciu užili naplno. Samotný klub v našej réžii však nie je a veríme, že v budúcnosti to vyriešia iné a vhodnejšie priestory. Mrzí nás, že autor článku na evente nebol a nemohol tak sám reálne zhodnotiť, aká bola atmosféra či dopad nedostatkov na evente.

Ešte raz vám ďakujeme za to, že ste aj vy boli súčasťou Liquicity, bez vás by to nemalo ten správny vibe. ❤️

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *