Pri príležitosti jeho nového zamestnania v UHU klube sme sa boli porozprávať s promotérom a DJ-om DCKDST-om.

Lukáš “DCKDST” Pulík

Ahoj Lukáš. Ďakujem, že si si na nás našiel čas. Vedel by si sa v krátkosti predstaviť ľuďom čo ťa nepoznajú?

Ahoj, pre tých čo ma nepoznajú, som DJ a promotér z Bratislavy, ktorý miluje hudbu. Organizujem drum & bass eventy Bass Factory a Jump Up in 2 Jungle. Pod “JUI2J” robíme aj reggae akcie Smoke it!. Popritom sa venujem foteniu pre drum and bass wear, taktiež aj grafike pre rôzne podujatia a ľudí.

Ako si sa dostal k DJ-ingu?

K DJ-ingu ma dostal DJ Pio. Ukázal mi konzolu a mixovanie drum & bass-u. Prvý krát sme mixovali u neho v aute na parkovisku. Bolo to super a zažil som si rôzne takéto undergroundové zážitky. A potom prvé stretnutie s CD Playermi bolo v Boiler Room-e, ktorý bol na Továrenskej ulici, hneď oproti bateliéru. A tam som sa prvýkrát dostal ku CD playerom, ktoré mi ukázal DJ Fatsound. Ďalej to už šlo samo.

Spomínaš si na svoju prvú párty kde si hral?

Moja prvá párty bola v Praotcovi, kde sme organizovali ešte prvé Bass Factory eventy. Keď sme začínali bol to super podnik, no postupne to tam išlo dolu vodou. Začala tam chodiť blbá klientela a pre nás to už stratilo zmysel, keď nám odtiaľ ukradli zosilňovače. Moja prvá väčšia párty bola s Abstract Sonance a Leo Zen vo Fuge. Hral som prvý dve hodiny a po hodine mi bolo treba strašne na malú, musel ma vystriedať Rob X, lebo by som sa počúral za tým mixom, funny skúsenosť :D, neviem či to bolo trémou alebo tým pivkom, ktoré som do seba nalial aby tréma nebola. 😀

Ako si prišiel k svojej DJ-skej prezývke (DiCKDouST)?

(smiech) No moja DJ-ska prezývka vznikla tak, že sme boli na Beats for Love v Ostrave s kamarátom Fatsound-om, v dobrej nálade a vymýšľali sme si všelijaké trápne otázky, ktoré dáme českým dievčatám. V tom sme sa ich začali pýtať Dickdoúst?, Češky samozrejme nechápali no a my sme z toho mali super zábavu, ako malé deti… 😀 Zase to pivko 😀 No a vlastne postupom času som mal niekde hrať, premýšľal som nad menom, napadlo ma vďaka tej srande z Ostravy DICK DO UST?, veď prečo nie :D, kedže sa snažím hrať tak, aby všetci chrčali :D. Takže som to skrátil na DCKDST a bolo.

DCKDST v Hopkirku

Čo momentálne môžeme nájsť v tvojom playliste?

V mojom playliste môžeme nájsť kadečo od drum & bass-u až po techno.

Neškatuľkujem sa. A hrávam všetko čo sa mi páči.

Skúšal si niekedy produkovať?

Áno, áno. Týmto pozdravujem Subtension-a za jeho perfektný kurz, ktorý má fakt veľkú úroveň a každému, kto chce začať produkovať ho odporúčam. Nevenujem sa tomu na 100%, ale začal som riešiť produkciu, aspoň sem tam. Zatiaľ si ešte dávam do poriadku štúdio a potom si chcem k tomu sadnúť čo najčastejšie.

Aký je tvoj obľúbený Slovenský alebo zahraničný DJ.

Jednoznačne z tej deep stránky Bëor a z neura Meth.

Máš nejakú párty na ktorú rád spomínaš?

Jasné, Grillegalized. Pre mňa je to úplná srdcovka. Druhá mala neskutočnú atmosféru, lebo začalo strašne pršať, ako aj tento rok (smiech), no nakoniec sme to tak vykryli, že všetci boli mokrý, len technika bola suchá. Asi 30 ľudí stálo okolo techniky a držali nad ňou celtu. Zmokli sme jak myši, ale po daždi sme veľmi sme sa zabavili. Takto to bolo aj tento rok. Pršalo ako z krhle, ale ľudia sa bavili a tancovali počas dažďa! A o tom to je!

Myslíš si, že ľudia pod 18 rokov patria na párty a prečo?

Prečo nie, pokiaľ sa vie ten človek spratať do kože. Samozrejme nebudeme púšťať 12 ročné deti, ale podľa mňa 16+ by bolo už ok. Žial, ale väčšina pod 18 sa ešte nevie vpratať do kože a potom nastáva veľa problémov, ktoré v tom najlepšom končia vstupom do klubu 18+.

Ako vnímaš vývoj drum & bass scény na slovensku za posledné roky?

Išlo to veľmi hore, ale skôr tvrdšie sub-žánre drum & bass, alebo žánre, ktoré nemajú s drum & bass nič spoločné, napríklad hardcore a pod… Je to tak čím tvrdšie, tým lepšie…
No v poslednej dobe si všímam, že sa celkom zväčšuje základňa deep drum & bass-u, čo ma veľmi teší. Tak isto by som všetkým “dnb loverom” doporučil, vypočuť si aj iné žánre je toho kopa a netreba byť len “drummer”. Zbytočne sa oberáme o krásu a pestrosť hudby.

Ako ty vnímaš MCs v sete?

Pokiaľ to MC naozaj vie, tak je to len super čerešnička na torte!

Aký je tvoj najobľúbenejší Slovenský MC?

Moji MC-kovia. MC Zlo-BA a Spiralist sú moji obľúbený MCs. Mám ich rád a s nimi všetko riešim. Niekedy si nedajú povedať, ale verím tomu, že čím bude doba dlhšia , tým pochopia aký je princíp toho celého spojenia DJ a MC, “menej je niekedy viac”.

DCKDST a MC Spiralist na Trident festivale

Crew Bass Factory a Jump Up in 2 Jungle, vedel by si nám povedať niečo o nich?

Bass Factory vzniklo tak, že sme s Pio-m začali hrávať a povedali sme si, že založme si crew. Chceli sme to posunúť na vyššiu úroveň. Na výbere DJ-ov sme si dali záležať a môžem povedať, že máme v Bass Factory skvelých DJ-ov, no hlavné ľudí. “BF” je skôr neurofunk-ový koncept, no po novom to spájame aj s multigenre na barovom stage v UHU.

Jump Up in 2 Jungle. Druhá moja srdcovka, ktorá je zameraná na Jump up, Jungle, Rollers a celkovo drum and bass ako taký. Pod touto značkou organizujeme reggae akcie Smoke it! a vždy sa snažíme vyzdobiť klub ako džungľu.

Som veľmi rád, že v oboch crews sú super ľudia. Veď bez toho by to nešlo.

Takže sledujte naše fan page! (Bass FactoryJump Up in 2 Jungle)

Máš nejaké plány do budúcna s týmito crews?

Rozbehnúť to na vyššej úrovni. Merch, reklamné predmety a trošku viacej sa venovať marketingu. Do budúcna sme premýšľali nad nejakou Slovenskou tour.

Začal si prednedávnom robiť v UHU klube, môžeme čakať nejaké novinky?

Celé sa to tu renovuje do takých stavov, aby to bolo na vyššej úrovni ako pred tým. Niektoré úpravy ani neuvidíte no pomôžu a veľmi, jednoducho povedané budete sa cítiť dobre. 🙂 To všetko robíme pre našich návštevníkov a verím tomu, že si to obľúbia.

UHU Club na Šafárikovom námestí

Aké hlavné nedostatky a pozitíva vidíš v UHU?

Nedostatky jedine to, že UHU bolo približne dva roky off a poriadne nefungovalo. Ľudia na neho aj zabudli, ale ja sa to posnažím samozrejme napraviť! Opätovné vstupné, možno pre niekoho nedostatok, no má to svoje opodstatnenie. Nemáme na výber a myslím že sme zvolili najlepšiu cestu, ako sa len dalo, čiže funguje to takto.

Ak opustíš klub a budeš sa chcieť vrátiť do klubu nazad, zaplatíš si poukaz na bar v hodnote dvoch eur. Týmto zabránime toľkým ľuďom pred klubom v priľahlých uliciach a v parkoch. Cigaretku si môžu dať aj vo fajčiarskej, je tam odvetrávanie, čiže sa neudusíme a keď už teda chcú čerstvý vzduch nie je problém, len si budu potom musieť kúpiť 2€ poukaz na bar. Nechodíme predsa na párty pred klub, ale do klubu.

UHU je skoro 2 roky v rekonštrukcii. Vedel by si povedať dátum, kedy sa to konečne do-rekonštruuje?

Stále na tom makáme nakoľko sa stále nájde niečo, čo treba opraviť vymeniť atď, ale dúfam, že čoskoro bude všetko pripravené!

Ako vidíš budúcnosť UHU klubu?

Dobrú, budeme spolupracovať so super promotérmi, čiže ja to vidím fajn.

Môžeme v blízkej budúcnosti čakať nejakú zaujímavú party?

Najbližšie budeme mať 29.10 Smoke it! a potom Bass Factory Hoofbeats night, kde príde QO, Symplex a Joshua.

BASS Factory presents Hoofbeats Music Label Night

Ako vyzerá bežný deň promotéra?

Tak ako každého pracujúceho človeka, až na to, že mám kancel doma, alebo v štúdiu.

Samozrejme niekedy máš kopec stresu a najradšej by si utiekol niekam preč, no vždy to vyriešim tak, aby bolo čo najlepšie. Keď ťa to baví tak ten bežný deň vyzerá super! 🙂

Tvoj obľúbený alkohol?

V poslednej dobe sa snažím alkoholu vyhýbať, ale keď už príde na lámanie chleba tak pivo, gin tonic, whisky.

S čím sa zabávaš vo voľnom čase?

Snažím sa čo najviac venovať priateľke a chcem už konečne viac času venovať produkcii. No vo voľnom čase sa zabávam a živím grafikou a sem tam fotením. A samozrejme, keď príde opäť super počasie a mňa začne počúvať zdravie, tak chcem znovu oprášiť BMX-ku.

Tvoje vysnívané hranie?

Londýn.

Kde sa vidíš za 2 roky?

Dúfam, že ako Slovenský producent dobrej a kvalitnej hudby.

Týmto ďakujeme Lukášovi za rozhovor a ak sa ti rozhovor páčil, určite ho sleduj na jeho sociálnych sieťach

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *