Rok 2020 se do světových dějin zapíše jistě ve velmi negativním světle. Koronavirová krize již od začátku roku pohltila celý svět a ani v jeho druhé polovině to nevypadá o moc lépe. Zejména za atlantikem se schyluje k občanské válce pocházející z vyhrocených mezirasových vztahů a hnutí #BlackLivesMatter.

V Evropě to samozřejmě nevypadá o moc lépe. Krize postihla nejen kromě ekonomiky také hudební svět a to dramatickým způsobem. Festivaly se ruší, omezují, či přesouvají, v důsledku čehož promotéři si kousají nehty na rukou, někteří umělci jsou nuceni se vrátit do každodenní práce, svou tvorbu kompletně přesunout na Bandcamp, prodávat sample packy a tak dále.. Zejména undergroundoví umělci bez pevného zázemí ztrácí půdu pod nohama. To ale není případ producenta, o kterém se budeme dnes bavit.

Na našem krásném kontinentu, v jeho samotném srdci, konkrétně někde v Českých Budějovicích , zhruba v polovině června jistý šťastlivec vlastním jménem Jindřich Brejcha dostal svůj e-mail z holandské adresy, konkrétně z Groningenu. V e-mailu stálo, že jisté hudební vydavatelství, sídlící právě v tomto městě má velký zájem o jeho zaslané tracky a plánují je v nejbližších týdnech vydat. Jindřich nemohl uvěřit svým očím. Jeho sen se splnil. Roky práce, tvrdého drilu a pilování zvuku se vyplatily. Jeho EP vydá samotná Noisia . Ta Noisia, ke které 20 let vzhlížel. Ta Noisia, jejíchž merch měl plnou skříň. Ta Noisia, od které by se mohla učit tuna producentů po celém světě. Ta Noisia, která si na label nepustí kdekoho. Jindra si tento e-mail vytiskl a nalepil na dveře svého studia, pro inspiraci.

EP zvané Subworld vyšlo na Vision Recordings 26.června 2020. Tento den se do dějin zapsal jako ten, kdy se český drum&bass stal světovým, posvěcený těmi největšími. Sám Forbidden Society na tento den do konce života nezapomene a rok 2020 pro něj rozhodně nebude pouze negativní.

EP čítá celkově 5 tracků, čtyři z toho deepové, jeden halftimového rázu. Název samotného EP je odvozen od titulní skladby, ale vystihuje celkový zvukový charakter kompilace. Každý track je doslova hluboký, jehož zvuky jakoby pocházely kdesi z hlubin mariánského příkopu. Zvuk je geniálně propracovaný, promyšlený, čistý a vždy na svém místě. Ani málo, ani mnoho. Prostě tak akorát. Zkrátka není divu, že zrovna Noisia se rozhodla jej vydat. Poslední dobou Noisia tento nevšední zvuk aktivně vyhledává a propaguje ve svých týdenních relacích Noisia Radio , kam se občas dostaly nějaké věci z předchozích alb Liminal Point či Fog Walk . Dalo by se říct, že Subworld jim perfektně zapadl do portfolia.

https://www.facebook.com/forbiddensocietydnb/videos/574488629903598/
Forbidden Society: Vyjádření k release.

Artwork na obale desky pochází z hledáčku Jindrova kamaráda Jakuba Doležala ( @kjuba), který jej zachytil na své návštěvě v Japonsku, ke kterému má samotný Forbidden Society dle vlastních slov “silné vazby”.

View this post on Instagram

Forbidden Society 'Subworld' EP @visionrecordings – 26/6 ENG/ It’s here my friends, fans and all the people I know. This is the biggest thing in my career so far and I am really happy and proud I can share this with you. An 5 track EP on @noisia_official legendary Vision Recordings label entitled 'Subworld'. A big dream that came true for me. After the support from the guys at their weekly Noisia Radio podcasts of my 'Fog Walk' album, I was thinking I might send over to the label some of my music. I remember clearly the day I get an email of Jaap the label manager of Vision Recordings that they signed 5 tracks EP on the label. Honestly I had tears in my eyes after reading that. The email is printed and I got it on the doors on my studio, to keep me motivated before I enter my studio. The cover is a photo from my friend @kjuba , who made this in Japan / Tokyo where I have strong ties. So next Friday the EP will come out on the label, and I hope you like the music. Premieres will follow up next week. I worked really hard the past years to get my music better, almost every day in the studio and i totally loved it. I just wanted to write to all the producers, if you work hard enough, and if you are open to embrace some of your personal life to it, you might be happy one day as me. It is possible, trust me. There will be printed limited edition 'Subworld' t-shirts via the Vision Recordings. Thank you Noisia / Vision Gang @jaapdevires @niknoisia @thysmusic @ensernoisia @thomasgg @walterflapper Thank ufor the support and trust in my music, it really means alot and i can't be ever thankfull enough. Also thank you Mom & Dad, for supporting me in the hard times.This would be not possible without you. Also big thanx to @adam_audio for the lovely S2V speakers and the nice support i got from the crew. Those speakers helped alot. Henry / Forbidden Society CZ/ Je to tu vážení přátelé a kamarádi, můj životní úspěch. Vím to už delší dobu ale až teď se smím s váma o to podělit. 5 trackový EP na legendráním labelu Noisie – Vision Recordings. Velkej sen kterej se mi splňil a pořád tomu nemůžu uvěřit že je to real.EPvychází příští pátek a to taky zapijem v Praz

A post shared by Forbidden Society (@forbidden_society) on

Ve středu, o dva týdny později jsme mohli Jindru slyšet po celou polovinu pravidelné týdenní relace Noisia Radio (S06E28), kde dostal prostor pro svůj guest mix, ve kterém je možné slyšet hromadu nevydaného materiálu, ale i Jindru samotného, kde děkuje partě z Vision, vyjadřuje poctu triu Noisia a samozřejmě fanouškům, kteří po oznámení vydání zaplavili jeho instagram nesčetnými gratulacemi.

První stage, na které si mohl konečně svoje veledílo zahrát, byla Drum&Bass stage festivalu Beats For Love (for 1000 people) v Ostravě, na které si hrdě vzal svoje Noisia trinity tričko.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

First gig after lockdown. @beats.for.love i had my fun 🖤🙏 Thank you so much for making this possible, even secure for all the artists & crowd. See you next year hopefully back at normal with for the @forbidden_society_recordings label night. Btw you can buy the tee i am wearing at the @visionrecordings store. ……….. ……….. Beats For Love 2020. Mini verze toho na co jsme zvyklý ve velkým, ale i tak to bylo skvělý a díky celýmu B4L týmu že tohle dokázali udělat. Já si to užil moc, doufám že i vy, videoset bude, tak nějak jsem vycejtil že to potřebujete tvrdě a pod pec poslední den vždy patří peklo, co si budem povídat žejo 😀 Uvidíme se 27.listopadu na Fsrecs Label Night 10th Anniversary at Fabric 27-11-20 kde oslavíme 10 let Forbidden Society Recordings ve velkým, už ted' s Jirkou / C phone řešíme line up a bude to velký. 10 let se prostě musí pořádně oslavit. Jinak za rok se uvidíme opět pod pecí. Těšim se na vás a děkuju za podporu novýho EP na VISION 'Subworld' který je venku. Pic by @kusynmartin

Príspevok, ktorý zdieľa Forbidden Society (@forbidden_society),

Tracklist:

  1. Forbidden Society – Subworld
  2. Forbidden Society – Wormhole Demon
  3. Forbidden Society – Excuses
  4. Forbidden Society – Yellow
  5. Forbidden Society – Edges

It’s not completely unheard of for an artist to jump directly from their own label and a few other smaller labels to Noisia’s Vision Recordings but it is pretty rare. That’s exactly what Forbidden Society has done with his new Subworld EP, however, and despite it being a rare phenomenon, fans of the deep bass master won’t be surprised.

YourEDM.com: Forbidden Society Brings His Bass ‘Subworld’ to Vision Recordings

Vision Recordings :
Web: www.store.visionrecordings.nl
Facebook: www.facebook.com/visionrecordings
Instagram: instagram.com/visionrecordings
Soundcloud: https://soundcloud.com/visionrecordings
Twitter: https://twitter.com/visionrecs
Youtube: https://www.youtube.com/user/visionrecs

Forbidden Society :
Spotify: po.st/FSPTF
Facebook: www.facebook.com/forbiddensocietydnb
Soundcloud: soundcloud.com/forbiddensociety
Twitter: twitter.com/FORBIDDEN666
Instagram: instagram.com/forbidden_society
Ello: ello.co/forbiddensociety   

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *