Ideš na svoju prvú párty? Ako sa správať na akcií

Ideš na svoju prvú párty a nevieš čo presne od toho očakávať? V tomto článku nájdeš zopár tipov, ako si čo najlepšie užiješ svoj prvý rave.

Keď som išiel ja na svoju prvú akciu, tak ako väčšina ľudí ma tam dotiahli moji kamoši. Ak náhodou práve ty nemáš žiadnych kamošov, s ktorými by si išiel alebo jednoducho sa bojíš isť sám, lebo nevieš čo od akcie očakávať – spísal som pre teba orientačné body, ktorých by si sa mohol držať predtým, než vstúpiš prvý krát do klubu.

Buď v klude

Maximálne chápem ak máš trošku trému pred svojou prvou akciou. Ešte si na žiadnej nebol a nevieš čo od toho očakáva ť. Musíš si však uvedomiť jednu základnú vec – ľudia na párty sú úplne ako ty . Chodia do práce alebo do školy, pozerajú filmy a seriály alebo hrajú hry. No okrem týchto vecí máte spoločnú ešte jednu vec, a to je láska k drum and bassu.

Foto z akcie Savage Tales
Zdroj: FB

Ľudia na akciách sú zväčša jedna veľká komunita a poznajú sa medzi sebou. Spoločne chodia na akcie a spolu sa zabávajú. Dalo by sa povedať, že to je jedna veľká rodina, ktorá medzi sebou vždy privíta nových členov.

Nám nebude divné, keď prídeš na akciu v kostýme pikačua. Nám nebude divné, že máš oči ako žiletky. Nám´nebude divné, že si strískaný pod obraz. Nám bude divné akurát to, že stojíš v kúte a nebavíš sa!

Správaj sa slušne

Každú akciu by si si mal vychutnať čo najviac, notreba brať ohľad aj na iných. Aj ľudia okrem teba si chcú akciu užiť a keď na nich budeš liať pivo alebo stúpať im po nohách, tak sa nečuduj, že sa potom na teba budú zle pozerať. Poznaj svoje hranice a snaž sa ich neprekročiť. Aspoň teda na svojej prvej akcií.

Nič nepapaj

Ak ti bude niekto na akcií ponúkať nejaké tabletky alebo hop-šup prášok,odporúčame povedať nie . Aj keby to mohla byť najlepšia noc tvojho života, konzumácia drog (a najlepšie ani keď nevieš čoho konkrétne) môže mať pre tvoje telo fatálne následky. Keď však už si presvedčení, že to chceš vyskúšať, odporúčame to nezjesť celé.

Na rave si vždy obuj staré boty a nohavice! Hlavne keď ideš do Metra alebo do Účka. Zdroj: FB

Zober si štuple

Páči sa ti drum and bass na tvojich sluchátkach za 10€ z AliExpressu?, tak ver tomu, že sa ti bude páčiť ešte viac na masívnom soundsystéme v klube. Tu si však treba dať aj pozor. Hlasitosť v kluboch je niekedy aj viac ako 150dB, pričom už po pár minútach v tejto hlasitosti, sa začína tvoj sluch poškodzovať. A teraz si zober, že niekedy si takto v klube aj celú noc.

Ja v Subclube (tuším rok 2017) už vtedy som vedel, čo sa nosí (štuple) Zdroj: FB

Určite odporúčame kúpiť si poloprofesionálne špunty, ktoré kúpiš napríklad na GearBest za približne 20€. V prípade ak sa ti nechce toľko investovať, postačia ti klasické penové z lekárne, prípadne môžeš použiť aj svoje klasické “špuntové” sluchátka.

Ak na štuple kašleš, a nebudeš si chrániť svoj sluch, po párty možno časom začneš vnímať jemné bzučenie v ušiach . Toto bzučanie zvyčajne prejde na ďalší deň, no čím viac budeš chodiť na párty, tým viac sa to bude zhoršovať a potom to už možno nikdy neodíde. Toto bzučanie je vlastne znamenie toho, že tvoj sluch sa poškodzuje a to pískanie je vlastne posledným výkrikom tvojich odumierajúcich zvukových buniek . Viac si o tom môžeš prečítať v našom článku – Prečo ti po párty píska v ušiach.

Priprav sa na to, že možno prídeš domov až v nedeľu

Drum and bassové akcie často nekončia len vypnutím hudby a opustením priestorov klubu , niekedy sa totiž predlžujú ešte následnou after party . Prípadne sa môže aj stať, že tvoj návrat domov z akcie nedopadne tak ako si plánoval. Napríklad taký príchod vlakom, keď si zaspal a namiesto v Pezinku vystúpiš o niekoľko hodín neskôr na konečnej v Leopoldove.

Na tieto neplánované výkyvy jednoduchomusíš byť pripravený a hlavne, musia na ne byť pripravený aj tvoji rodičia a známy. Ak náhodou niekde ostaneš dlhšie ako si plánoval, daj im prosím ťa vedieť, že si OK. Určite sa o teba boja!

Neotravuj DJ-a

Základné pravidlo na ktoré som takmer zabudol, jeneotravovať DJ-a! Ak nechceš mať zlomenú ruku (jk) daj mu radšej pokoj. Ver tomu, že ti nepustí pesničku na želanie a keď od neho niečo chceš, tak ho oslov až potom, keď dohrá svoj set.

Na záver

Tak dúfam, že sme ťa moc nevystrašili. Tvoja prvá drum and bass akcia bude určite haluz a budeš na ňu rád spomínať. Takže nezabúdaj – buď v poho, zabav sa s mierou a chráň si sluch! Vidíme sa čoskoro na ďalšej akcií!

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *