Aj v našich končinách stále môžeš nájsť ľudí a promotérov, ktorí chcú podporiť dobrú vec. Ak by si aj ty mal záujem podporiť ľudí v núdzi a pritom sa zabaviť, čítaj tento článok.

DJS 4 Charity

Je asi najdlhšie pôsobiaci festival v našich končinách s charitatívnym zámerom. Prvý ročník sa konal už v roku 2013 a za svoju históriu rozdali podľa svojej webovej stránky 9 176€ . Festival DJS 4 Charity podporil už celkovo 26 projektov a medzi nimi môžeme nájsť napríklad domov pre postihnuté deti, psie útulky alebo rôznych jednotlivcov so zdravotnými problémami.

DJS 4 CHARITY prispeli aj Sonny, ktorá bojuje s “Embryonálním rabdomyosarkomem v nosohltanu a bází lební” | Zdroj http://djs4charity.cz/

Fourtune festival

Tento rok sa konal druhý ročník Fourtune festivalu . Aj keď je zatiaľ festival relatívne nový, prvý rok sa mu podarilo vyzbierať1138€ , ktoré putovali OZ Margarétka a tento rok sa vyzbieralo 2006€ , ktoré putovali OZ Svietelko nádeje.

Fourtune festival daroval tento rok 2006€ | Zdroj: FB

Beats 4 Kids

Beats 4 Kids je charitatívna akcia, ktorá sa organizuje v Ostrave . Nevieme však, či ešte vôbec funguje, kedže minulý rok sa táto akcia nekonala a organizátori zatiaľ mlčia o ďalších informáciach. Posledný ročník B4K bol v roku 2016 a vystupovali na nich interpreti ako napríklad B-Complex alebo Changing Faces. Akcia fungovala formou dobrovoľného vstupného a podarilo sa im  vyzbierať 42.000,- CZK čo je približne1600€.

Beats 4 Kids má za sebou už 12 akcií a celkovo sa im podarilo vyzbierať 363.763 CZK, čo je približne 14 000 €. Výťažok putoval na rôzne detské domovy, hospice alebo školy.

Beats 4 Kids | Zdroj: FB

Solid festival

Festival Solid tento rok do svojich aktivít zakomponoval aj zbierku na festivale, ktorá popoutuje útulku Druhá šanca v Partizánskom.

Zbiera pre útulok na Solid Festivale | Zdroj: FB

Yebe? : Shelter

V intervale približne raz za rok môžeme prísť podporiť aj charitatívnu akciu pod hradnú skalu s názvom Yebe? : Shelter . DJs sa zrieknu svojho honoráru a výťažok z akcie putuje do útulku OZ Tulák Sereď, kde sa peniaze dostanú presne tam kam majú, čiže zvieratkám na jedlo alebo iné potreby.

Yebe : Shelter | Zdroj: FB

Amfiko Street Soul

Multižánrová akcia, ktorá sa koná v Martinskom amfiteátri v roku 2014 a 2015 podporila detský domov v Mošovciach zbierkou hračiek a oblečenia. Organizátor Amfiko Street Soul taktiež robí pravidelne na Vianoce v Martinskom pube Elefant akciu, v spolupráci s crew ROOTS a FBC, kde celé vstupné ide na školu preľudí s autizmom a vyzbierať sa im podarilo už 1000€ . Organizátor ma v pláne taktiež nový projekt pod taktovkou ROOTS, ale o tom si povieme v ďalšom článku.

Zbierka hračiek pre detský domov, vyzbieraných na Amfiko Street Soul. Rok 2014 Foto: Jano Vanko

MakePeace

MakePeace ja akcia, ktorú má pod palcom Redface z Trnavy. Martin spomína, že prvá párty sa konala, keď boli na Slovensku veľké záplavy. Podarilo sa im vtedy vyzbierať približne 500€ . Druhú párty robil pre detský domov v Trnave , na ktorej zbieral aj hračky a rôzne veci pre deti.  Vtedy sa mu podarilo vyzbierať 670€, ktoré putovali na účet domova. Spýtali sme sa Martina, či má v pláne túto akciu zopakovať, no informoval nás, že teraz nemá moc času a možno sa mu niečo podarí spraviť na ďalší rok.

Akcia MakePeace | Zdroj: FB

Power of the Beats

Power of the Beats – akcia, ktorá sa konala tento rok v januári na čele s Methom, vyzbierala dokopy 283€ , ktoré smerovali OZ Svietelko nádeje. Rozprávali sme sa aj s organizátorom akcie, či sú v budúcnosti plánované ďalšie eventy, odpoveď však bola negatívna, kedže organizátor momentálne pracuje skoro stále v zahraničí a bude spúšťať iný, nový projekt.

Power of the Beats | Zdroj: FB

Beats 4 Dogs

V Českom Litvínove sa uskutočnila akcia Beats 4 Dogs , z ktorej výťažok putoval Slovenskému občianskemu združeniu Bullterrier Rescue Slovakia. Organizátor taktiež kúpil dobroty pre psíkov lokálnemu útulku Psí depozitum Litvínov.

Beats 4 Dogs prispel Slovenskej OZ Bullterrier Rescue a aj lokálnemu útulku | Zdroj: FB

V našom okolí samozrejme nemáme len tieto akcie a určite existujú aj rôzne lokálne akcie, zamerané pre rôzne organizácie. Ako však povedala DJka B-Complex treba si vždy overiť kde a akou formou  organizátor daruje peniaze.

Chcel by si aj ty zorganizovať charitatívnu akciu?

Ak si lámeš hlavu nad tým, že by si chcel formou akcie podporiť nejakú svoju lokálnu organizáciu, Lixx ti ponúka svoj pohľad, ako to najlepšie urobiť.

Najdôležitejšie je jasne a transparentne informovať o tom čo robím, prečo to robím, kam pôjdu peniaze a potom to aj vydokladovať. Nie len preto, aby o tom vedeli DJS a návštevníci, ale aby sa všeobecne o tých témach, ktorých sa to týka, hovorilo aj v našej komunite. Učiť ľudí, že prispievať na charitu, resp. dobré veci je normálne a správne. Nie všetci vieme osobne pomôcť, ale môžme pomôcť niekomu, kto pomôcť vie.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *