Dephzac-ovi vychádza začiatkom novembra nový album “Journey” a ja som s ním pri tejto príležitosti prehodil pár slov.

Dephzac – priekopník drum & bass produkcie na Slovensku, vydáva v poradí svoj tretí album. Je to možno niečo iné ako sme od Dephzac-a zvyknutý a pokračuje v transformácií svojej produkcie, ktorá začala už pri albume “Against the Flow”.

Album “Journey” som si mohol predčasne vypočuť a hodnotím ho veľmi kladne. Neviem si dokonca vybrať svoj TOP z albumu, pretože sa na ňom nachádza kopec skvelých skladieb.

S Dephzac-om sme sa rozhodli, že pre teba spravíme tento krátky rozhovor, aby sme ti mohli priblížiť ako sa mu na albume pracovalo a aby nám ho trochu predstavil. Premiéru albumu čakaj túto nedeľu v Signall_FM. Jednu ukážku sme ti pripravili aj na našom YouTube kanáli.

Rozhovor

A: Ahoj Dephzac, takže 1.10 ti vychádza nový album “The Journey”, vedel by si nám o ňom v krátkosti niečo povedať?

D: Je to cesta. Cesta, ktorou sme si museli prejsť počas posledných pár mesiacov. Chcel som aby bol album veselý, ale aj zaujímavý. Nachádzajú sa tam treky, ktoré su 160 a 165 BPM a som veľmi rád, že vidím ako sa aj ostatní DNB producenti začali vracať ku pomalšej rýchlosti a taktiež Amen Break sa znova objavuje častejšie v rôznych odnožiach tohto štýlu. Ja som to chcel urobiť podobne, ale po svojom. 

A: Na albume sa nachádza až 15 veľmi dobrých skladieb, koľko ti to celé trvalo urobiť, mal si veľa času cez koronu? 

D: Myslím, že tento virus a následné obmedzenia ”pomohli” každému producentovi sa viac sústrediť na produkciu a u mňa to nebolo inak. Zopár trekov som už mal pred dokončením ešte minulý rok kedy vznikol album Against The Flow takže som ich iba dokončil a dal na list THE JOURNEY. Mal som o to viac času ich otestovať aspoň na tých zopár akciách , kde som hral tento rok. 

A: Ak by si mal toto nové album porovnať so svojim predošlým “Against the Flow”, kde máš “iba” 14 skladieb, bol by lepší, horší, iný?

D: Snažím sa aby tie albumy boli pestré a tie melódie mali niečo do seba. Pomaly už vylučujem tvrdšie ”Neurofunkoidné” veci bez toho funku čo ma poslednú dobu ani tak nebaví nakoľko sa ničím neodlišujú od iného neuro treku takže sa snažím zameriavať viac na melódie a príbeh celej skaldby. Uletel som si samozrejme aj na treku ktorý mi pripomína skvelé 90’roky a tak ma to baví a som rád, že tento track získál celkom dobrý ohlas od ostatných producentov. Keby som to mal porovnať tak si myslím, že tento album je viac o melódiách a pocitoch. 

A: Ktorá skladba sa tebe najviac páči z albumu?

D: Všetky 🙂 To je ako keď sa opýtaš rodiča ktoré dieťa má najradšej. 

A: Vedel by si nam povedať nejakú zákulisnú informáciu, napríklad o nejakej skladbe?

D: Album vznikal v celkovej izolácii takže nemám žiadnu funny storku zo štúdia alebo tak ale mám rád ten pocit, keď niekde hráš svoj nový trek a niekdo z djov sa príde pozriet na obrazovku prehrávača že čo to hrá , zrejme sa mu to páči, alebo keď ti speváčka pošle prvý nástrel zo štúdia na spoločný kolab a tebe sa postavia chlpy hneď pri prvom vypočutí a vieš že to je on! Toto sú skvelé momenty ktoré prežíva producent hudby. 

A: Plánuješ aj album nejako ďalej odprezentovať? Párty asi nebudú žiadne, skrz momentálnu korona situáciu

D: Toto bude momentálne ťažšie, ale niečo mám v pláne a určite sa o tom dozvedia moji fanúšikovia čo ma sledujú na sociálnych sieťach. Každopádne prvá taká oficiálna premiéra bude tak ako vždy u Lixa v Signall_FM relácii. Škoda je že ja sa nemôžem zúťastniť naživo zo študia v Slovenskom rozhlase, ale Mila 207 tam bude a dá naživo náš track JUNGLIST. 

A: Kde všade si možu ľudia tvoje nové album vypočuť, stiahnuť?

D: Momentálne prebieha predpredaj na stránke dephrecords.bandcamp.com, ale po prvom októbri bude album dostupný na všetkých stream platformách alebo v digitálnych obchodoch po celom svete. 

Takže ďakujeme Dephzac-ovi za krátky rozhovor. Ak sa ti album páčil, určite si ho nezabudni predobjednať a počúvaj cez odkazy nižšie.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *