Ak rozmýšľaš nad tým, že by si začal produkovať alebo sa naučil hrať ako DJ, ponúka sa ti zaujímavá príležitosť.

Škola produkovania a Škola DJ-ingu

Laboratórium frekvenčnej oscilácie  je nový projekt a pod palcom ho má dlhoročný producent a DJ , nominovaný na Slovenských Radio_Head Awards, Subtension . V tom všetkom mu vypomáhajú ostrieľaní DJ-i Gabanna a Yanko Kral.

Spoločne dumali nad tým, ako predať svoje schopnosti ďalej mladšej generácií a neskúsenejším ľudom. Ich myšlienka vyústila do spoločného projektu Laboratórium frekvenčnej oscilácie , ktorý v sebe zahŕňa 2 typy kurzov.

Myšlienka nášho “laboratória” spočíva v spájaní hudobných nadšencov a ľudí, ktorí chcú tvoriť. S Gabannom sme približne rok diskutovali o vytvorení takéhoto coworkingového prostredia a po roku intenzívnej práce sa nám to konečne podarilo.

[responsive-slider id=3982]

Prvý typ kurzu je škola produkovania , ktorú ma pod palcom Subtension . Kurz je vhodný pre dvoch ľudí a na 2 hodinovej lekcií sa naučíš postupne všetko od základných poznatkov zvuku až po finálny mixdown.

Druhý typ je škola DJ-ingu , ktorú ma na starosti spomínaný Gabanna a Yanko Kral . Samotný kurz sa rozdeľuje na 2 časti, pre pokročilých a pre začiatočníkov . Na kurze pre začiatočníkov sa napríklad dozvieš čo to z histórie DJ-ingu, oboznámiš sa s DJ technikou a samozrejme nechýba anipraktická časť . V kurze pre pokročilých sa zas naučíš zaujímavosti typu ako predísť najčastejším chybám , ako si nahrať vlastný mix, detailne sa oboznámiš so softvérom a najlepší absolventi budú mať dokonca aj príležitosť zahrať si na jednej z párties.

Viac o samotných kurzoch sa môžeš dočítať na oficiálnej stránke LFO.

Kto sú vyučujúci?

Subtension

Mário sa hudobnej produkcii venuje od roku 2009 a jeho prvý projekt niesol názov Soundnbeats , v ktorom pôsobil spolu s Minor Rainom . V roku 2012 sa rozdelili a vznikol Subtension . Za týchto 6 rokov sa blysol na vydavateľstvách ako Critical Music, Renegade Hardware, a jeho sound si obľúbila aj legendárna Noisia , ktorá ho upísala na label Invisible Recordings . Jeho posledné EP s názvom Nestbox , ktoré vyšlo na vydavateľstve Cause 4 Concern sa tešilo veľkej obľube medzi drum and bass poslucháčmi.

Mário v labáku Zdroj: Mário

Gabanna

Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990 ) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky ako podiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum ‚n‘ bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew.

DJ Gabanna | Zdroj: LFO.sk

Yanko Kral

Djingu sa začal venovať okolo roku 2001. Začínal s hip hopom, ktorého neodmysliteľnou súčasťou v tej dobe boloscratchovanie, juggling a rýchle mixovanie . Tieto „skills“ z časti využíva aj dodnes pri mixovaní rôznych žánrov. Počas svojho pôsobenia ako dj bol niekoľko rokov pódiovým djom skupiny H16 a odohral nespočetné množstvo akcii na Slovensku či v zahraničí. V súčastnosti sa primárne venuje svojim rezidentným klubovým akciám a taktiež pôsobí v rádiu , kde má reláciu, ktorá sa venuje rôznym druhom elektronickej hudby.

DJ Yanko Kral | Zdroj LFO.sk

Na záver

V prípade, ak by si mal o tieto kurzy záujem, cena za kurz DJ-ingu je 350€ za 7 lekcií po 2 hodinách (to platí aj pre začiatočníkov aj pre pokročilých). Pre školu produkovania zas platí cena 350€ pre osobu za 8 lekcií, ktoré prebehnú postupne v rámci 2 mesiacov (1 hodina týždenne). Spýtali sme sa Mária ako prebieha jedna taká hodina hudobnej produkcie:

Hodiny hudobnej produkcie sú štrukturované postupne, v ôsmich dvojhodinových lekciách. Kurz sa nešpecializuje primárne na hudobný software (Ableton Live), ale ukazuje pravidlá, zákonitosti a tipy a triky v hudobnej produkcií. Producentom pomôže zlepšiť zvuk na ich trackoch, ako aj dodať inšpiráciu. Naši “žiaci” si môžu vyskúšať širokú paletu analógových synťákov a naučiť sa profesionálne pracovať. Nutná esencia úspechu je však aj samoštúdium vo voľnom čase a plnenie si “domácich úloh” 🙂

V prípade ak máš záujem či už o školu produkovania alebo o školu DJ-ingu, prihlásiť sa môžeš cez tento link.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *