Amplified Motion, dvojica, ktorú tvorí Michal (Blue Motion) a Adam (Amplitude), vydávajú po dlhšej dobe svoj ďalší drum & bass-ový počin, REVERSED LP, ktoré vyšlo na ich labeli Reverse Audio Group. Pri tejto príležitosti sme si s nimi dovolili spraviť krátky rozhovor a priblížiť našim čitateľom o čom asi LP-čko bude.

Amplified Motion – Reversed LP

Prvý release od Amplified Motion sme mohli zachytiť v roku 2014, sólovo avšak pôsobia ešte dlhšie. Michal (Blue Motion) vydal svoj prvý počinv roku 2010 pod Plush Recordings, predtým avšak ešte pôsobil pod menom dirrrtyb a jeho releasy by sme mohli odsledovať až do roku 2008. Adam (Amplitude) má svoj prvý release v roku 2012 na ktorom hosťoval práve Michal (Blue Motion). Amplified Motion vydali v roku 2015 hip-hopom ladené LP Sýty Freestyle na ktorom sme mohli vidieť raperov ako napríklad Tuko, Lyrik alebo Zachy Arts.

Amplified Motion. Vpravo Michal, Vľavo Adam

Ahoj Adam (A) a Michal (M), takže ako by ste nám predstavili váš najnovší počin, čo môžeme od neho čakať?

M: Album Reversed je podľa mňa návrat ku koreňom.  Je to drum and bass, ktorý nás vtiahol a už nikdy nepustil, je to zvuk, ktorý máme radi a vždy budeme mať. Čakať teda môžete poctivých 8 dramáčov s myšlienkou, melódiou a štipkou nostalgie.

A: Ako hovorí Michal, je to návrat ku našim začiatkom na scéne, odzrkadlieva zvuk, ktorý sme si za tie roky obľúbili, hrávali a stále hrávame na našich vystúpeniach. Každý trek má väzbu ku konkrétnej ére drum and bassového zvuku, ktorým sme si prešli a ktorý máme radi. Treky ako Stomp It , či Looking So Good môžeme zaradiť medzi Good Lookingovky, ale napríklad taký On My Mind či Still Here je skôr novší zvuk, ktorý sa prikláňa k počinom od producenta menom Seba.

Ako prebiehala práca na tomto LP, koľko vám to celé trvalo dať dokopy?

M: Už máme vymyslený systém. Každý robíme najprv sám, dopĺňame nápady do trekov a potom si to posielame cez náš sofistikovaný cloudový systém. Potom sa párkrát stretneme u Adama a finalizujeme. Tento album sa robil celkom ľahko, lebo sme v podstate recyklovali nevydané staré nápady.

A: Doplním, že väčšina skladieb na tomto albume vznikala ako taký ventil, pri hľadaní a tvorení nového zvuku, ktorému sa teraz naplno venujeme. Keď sa človek zauzlí v tvorení niečoho nového, jemu neznámeho, čo možno nie je ani až tak muzikálne, nakopia sa v ňom nápady, a bum, na svete je dnb trek v priebehu pár hodín. Môžem to povedať aj tak, že tento album bol kvázi taká mini schýza počas práce na novom zvuku.

Môžeme čakať na LP aj nejaké spolupráce?

M: Je tam jediná spolupráca a to s Petríkom alias Raynee-m, ktorý naspieval vokály k tracku I’m Still Here. Ináč je to čisto naša práca.

Kedy plánujete LP vydať a ako si ho budú môcť vaši fanúšikovia kúpiť/vypočuť?

M: Album uzrie denne svetlo tak symbolicky. 31.12. 2018 cez náš Bandcamp. V novom roku potom budú nasledovať ďalšie eshopy. Čiže po novom roku ho kúpite všade a bude sa dať aj streamovať a to dokonca aj v Číne.

A: Podľa záujmu sa možno poohliadneme aj po vinyl release. Momentálne sú v pláne iba digi eshopy a Bandcamp . Ako povedal Michal, 31.12. Je release date na Bandcampe. O dostupnosti v ostatných eshopoch budeme informovať už čoskoro na sociálnych sieťach.

LP malo vyjsť už v auguste, čo zapríčinilo toto zdržanie?

M: Zdržanie zapríčinila naša neskutočná túžba po dokonalosti 🙂 Snažili sme sa to spraviť čo najlepšie a nedať von nedokončený polotovar. Plus potom samozrejme nejaké pracovné povinnosti a tak… Však to poznáš, nebol čas 🙂

A: Oficiálne mal album byť vonku koncom augusta, ale dokopali sme sa ho doraziť až v Decembri. Ja ako čiastočný perfekcionista som nebol veľmi dlho spokojný s jeho zvukom. Posledné mesiace boli teda skôr o upratovaní v projektoch, aby každý zvuk sadol čo možno najlepšie do finálneho mixu, v rámci našich schopností.

Cover Albumu Reversed

Amplified Motion, ale nie je len o drum & bass-e, viem, že napríklad organizujete pod značkou Reverse techno eventy. Prečo ste sa rozhodli vydať znova niečo drum & bass-ové?

M: Tak celá vízia okolo Reverse Audio Group bola od začiatku multižánrová a my sami sa nebránime skoro žiadnej hudbe. Podstatné je vydávať a podporovať hudbu. Prečo dramáč a prečo teraz? Posledné LP sme vydali pred 3 rokmi a bolo o hip hope, trip hope, funku, house … a teraz sme dostali chuť na dramáč.

A: Reverse eventy sú naša vízia o kvalitnej elektronickej hudbe ktorá možno až tak nezaujme typického clubbera, veľa krát ide o hudbu ktorá nie je priamo tanečná, ale veľmi kvalitná, zaujímavá a progresívna. Nepovedal by som nikdy že sú to čisto techno eventy. Techno môžeme nazvať ako gro celej myšlienky okolo tohto eventu, avšak cieľ je hrávať a prezentovať všetky odnože elektronickej hudby ktoré nás bavia + nechceme aby to boli len DJ sety, v pláne je robiť live acty rôznych druhov a chutí, napríklad večer s modulárnymi syntetizátormi. Najťažšie však je nájsť priestor pre túto myšlienku, a s tým práve bojujeme. Ůprimne, majitelia klubov nie sú práve nadšený touto myšlienkou keďže vybudovať fanbase pre tento druh hudby je veľmi náročný a dlhý proces, ktorý neprináša ovocie hneď po prvom večeri. Preskákali sme už 4 podniky v rámci Bratislavy. V blízkej dobe ale chystáme ďalšie pokračovanie, takže ak si potrpíš na kvalitu a si náročný poslucháč ktorého baví zvuk labelov ako Ninja Tune, Warp Records či 50 Weapons, Ostgut Ton, Kompakt a pod tak si na správnom mieste. O detailoch budeme informovať na sociálnych sieťach.

Vo vašich skladbách používate aj živé hudobné nástroje, nahrávate si ich sami a prípadne kto hrá na čom?

M: Takto :)) My nehráme na nič, to by bola urážka pre tých, čo naozaj hrajú 🙂 Ale keď nám dáš do rúk hocjaký nástroj, tak z neho vylúdime zvuky a tóny, ktoré sa nám hodia do našej muziky. Ináč ja hrám na hrebeň s toaleťákom a Adam mi hrá na nervy, keď do všetkého pitchuje.

A: Miško skromne ako vždy. Áno nahrávame si to všetko sami. Ja mám momentálne doma modulárny synťák, Virus B, staručký Kawai PHM skôr z nostalgie, na bicie používame TR-8, zopár midi hračiek a klávesy nech to ovládanie v počítači je viac “hands on”. Taktiež mám basgitaru na ktorej sa veeeľmi lenivo učím. A Michal má klasickú elektriku na ktorej mu to už celkom ide, stačí si vypočuť album. Všetky gitarové prvky sú od Michala, a všetky rezacie basy, synth prvky a neidentifikovateľné pazvuky sú naopak z mojich mašiniek. Takisto Miškovi nedávno pristál do stajne Maschine, ktorý ešte ani nezapol 🙂

Plánujete nejaké turné, aby ste mohli LP-čko predstaviť drum & bass poslucháčom naživo?

M: Sme otvorení všetkým pozvánkam a ochotní prísť hocikde. Úplne oficiálny launch sme dali už v lete na plťke v Prešporku. Vďaka partii okolo Sun Decku za pozvanie a možnosť odpáliť to vo veľkom štýle.

A: Doplním snáď len mail na bookingy! [email protected] prípadne reagujeme aj na našom FB profile Amplified Motion. Kalendár je momentálne prázdny.

Tak týmto by sme sa chceli poďakovať Michalovi a Adamovi z Amplified Motion za poskytnutý rozhovor. Ak by ste mali záujem chalanov booknuť, tak určite im píšte na mail. Ak by si chcel počúvať viac od Amplified Motion, sleduj ich na sociálnych sieťach, Facebook , SoundCloud a Instagram.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *