Od 15.10 prišla pandemická komisia s novými opatreniami.

❎ Rúška

Nosenie rúšok bude povinné aj v exteriéri a to v obci a meste. Výnimku bude mať nosenie rúška mimo obcí a miest, pre rodinu, alebo pokiaľ ľudia budú vzdialení od seba viac ako 5 metrov.

❎ Podniky

Prevádzky verejného stravovania nebudú môcť podávať jedlo vo vnútri, môžu jedlo podávať len zabalené a so sebou, alebo v exteriéri. Zatvoria sa fitness centrá, welness, kúpaliská a sauny.

❎ Združovanie sa

Zakazujú sa všetky hromadné podujatia. Na vláde chcú zajtra prerokovať aj zákaz zhromažďovania sa nad šesť ľudí. Inak povedané, stretávanie sa, by bolo môžné len v skupine maximálne šiestich ľudí. Toto by mohlo platiť už od 13-teho októbra.

❎ Obchodné centrá

V obchodných centrách sa bude regulovať počet ľudí, tak že na jednu osobu musí byť 15 metrov štvorcových. Rozostupy sa musia aj naďalej dodržiavať a pri vstupe sa bude merať telesná teplota.

🆘 Platnosť 15. októbra a to až do času kým sa 7-dňový kĺzavý medián nedostane pod hodnotu 500. Dnes má hodnotu 1037

Úrad verejného zdravotníctva pre nás nachystal od prvého septembra nové zmeny, ktoré sa týkajú aj nás raverov na akciách. Aké zmeny to budú sa dočítaš tu v článku.

Koniec letných mesiacov priniesol veľké množstvo nových nakazených. Prekonali sme dokonca aj prvé mesiace, keby boli opatrenia veľmi prísne, napríklad sa zavreli školy, rúška boli povinné aj vonku a samozrejme sa zavreli aj kluby a zakázané boli všetky hromadné podujatia.

Pandemická komisia sa preto v spolupráci s úradom verejného zdravotníctva rozhodla zaviesť nové opatrenia s účinnosťou od 15.10.2020.

zdroj korona.gov.sk // I. Kovaľ – FB

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *